duminică, 20 decembrie 2020

UNEORI?

Uneori mă întreb și eu ce mai fac și mă trezesc
privind în jur, negăsindu-mă nicăieri!
Oricum, a doua zi se va găsi cineva să mă aducă de
la obiecte pierdute ! ...Aș vrea să mă laud cu
noaptea aceasta splendidă, dar știu că numai tu
poți face luna să crape mugurii de dorință !
Noapte bună, Amintire, noapte bună !
Costel Zăgan - fragment din romanul Deșertul de catifea - 2015 -

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

CAPITOLUL 1

       De aici a început totul: ”De prea multe ori am văzut mila rătăcindu-se.” (ASE) Pas cu pas, literă cu literă, cuvânt lângă cuvânt, tăc...